Bod "šťastného dítěte"

10.03.2019

V průběhu těhotenství se doporučuje dvakrát napíchnout akupunkturní bod KI9 zhubin, a to ve třetím a šestém měsíci těhotenství. 

Tomuto bodu se říká dům hosta, popisuje totiž zvyk ze staré Číny, podle kterého, když host přijel, ubytoval se v hostinském domě, tak chvíli pomáhal svému hostiteli v dalším budování jeho domu.  Zhubin je tedy tento dobrý host pomáhající vybudovat dobrý, pohodlný, vřelý a vítající domov pro dítě. 

Když jsme neklidní, máme strach a obavy, tento bod nám pomáhá vrátit se na tiché a příjemné místo. Zklidní matku i miminko. 

Podle TČM je to také bod, jenž se používá na zvládnutí TAI RE neboli embryonálního horka. To je na dítě přenášeno matkou. U matky se horko neboli RE často objevuje jako následek neklidu, stresu, nemoci nebo nezpracovaných emocí maminky během těhotenství.  U miminka se to po narození může projevovat nejčastěji jako neutuchající častý pláč, noční pocení, zvracení, kožní problémy, alergie, astma. 

KI9 je schopný tomuto přehřívání zabránit, pročistí patologické horko v dráze srdce a pročistí "Tan" neboli hleny, zklidní mysl, a proto se poeticky děťátko rodí jako "šťastné".

Napichuje se v 3. a 6. měsíci těhotenství a jedná se o jednu jehličku na noze, takže maminky nemusí mít strach.